Home / İGA Haber Oku / İGA Haber Oku Güncel

İGA Haber Oku Güncel

İGA Haber Oku Güncel – Ramazan Kadirov’un sağ kolundan, Avrupa’yı telaşlandıracak sözler: Putin durdurmazsa Berlin’e kadar gideceğiz!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’e yakınlığı ile bilinen ve Ukrayna’yı işgal eden Rus ordularına destek veren Çeçen lider Ramazan Kadirov’un sağ kolu, dünyayı endişelendiren bir açıklama yaptı. Ukrayna’da Çeçen birliklerini yöneten komutan, “Putin dur demez ise Berlin’e kadar ilerleyeceğiz!” dedi.

Rusya‘nın 24 Şubat’ta Ukrayna‘ya yönelik işgal başlatmasının ardından Çeçen lider Ramazan Kadirov da bölgeye çok sayıda savaşçı göndermişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığı ile tanınan Ramazan Kadirov, birlikleri ile beraber işgal altındaki Ukrayna topraklarına gitmiş, buradan tüm dünyaya meydan okumuştu.

“BERLİN’E KADAR İLERLERİZ!”

Savaş 4 aydır tüm acımasızlığıyla devam ederken Kadirov cephesinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Birliklerini Rusya adına Ukrayna’ya gönderen Ramazan Kadirov’un sahadaki sağ kolu olan komutan, yaptığı son açıklamasında, “Putin dur demez ise Berlin’e kadar ilerleyeceğiz!” şeklinde ifadelere yer verdi.

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN TARAFINDAN LİDER YAPILMIŞTI

Şeyh Şamil ile başlayan, yaklaşık 2 asırdan fazladır aralıklarla Rus işgaline karşı savaşan, 90’lı yıllarda da Rusya’ya karşı bağımsızlık mücadelesi veren Çeçenistan ; Cahar Dudayev, Aslan Mashadov ve Şamil Basayev’in önderliğinde dirense de bu liderlerin hepsi suikast kurbanı olmuştu. Babası gibi Rus yanlısı olan Ramazan Kadirov ise daha sonra Vladimir Putin tarafından Çeçenistan’ın başına getirilmişti.

About iga

Check Also

İngiltere Başbakanı Siyonist Olduğunu Söyledi

İGA Haber Oku – İngiltere Başbakanı Liz Truss, İsrail’in büyük bir destekçisi olduğunu ve aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.