Home / İGA Haber Oku / İGA Haber Oku Teknoloji

İGA Haber Oku Teknoloji

İGA Haber Oku Teknoloji – iOS 16 beta sürümü tüm kullanıcılara açıldı: iOS 16 beta sürümü nasıl yüklenir? İşte detaylar…

Apple, iPhone 8 ve üzeri modeller için iOS 16 public beta sürümünu yayınladı. Bu yazımızda sizlere, yeni yayınlanan beta sürümünü iPhone’lere nasıl yükleyebileceğinizi anlattık.
Apple’nin; iPhone, Apple Watch ve iPad gibi ürünlerin yeni yazılımlarını ve özelliklerini tanıttığı WWDC geliştirici konferansı, 6 Haziran’da gerçekleştirildi.Etkinlik kapsamında Apple, kendi yazılımlarının yeni sürümlerini kullanıcılara tanıttı. Bu yazılımlar arasında en çok merak edilen ise iOS 16 oldu. Apple’ın iOS işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümü, önemli geliştirmeler içeriyor.

Şu anda geliştirme aşamasında olan iOS 16, Public Beta sürüm olarak tüm kullanıcıların erişimine açılmış durumda.

iOS 16 beta sürümü nasıl yüklenir?

Desteklenen iPhone modellerinden birine sahipseniz, beta programına kaydolarak iOS 16 sürümünü deneyimleyebilirsiniz.

Öte yandan, bu işlemi yaptığınızda eylülde yayınlanacak iOS 16 final sürümüne kadar tüm beta sürümleri alabilir veya yükledikten sonra özelliklerini ilk siz deneyebilirsiniz.

1. Öncelikle telefonunuzdan Apple’nin Beta programı sayfasına gidin ve Apple kimliğinizle giriş yapın.

2. iOS sekmesine gelin ve sayfayı aşağıya kaydırdıktan sonra Get Started bölümünde “Enroll your iOS device” seçeneğine dokunun.

3. Download profile seçeneğine dokunun, iOS 16 Public Beta profilini iPhone’nize indirin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Son olarak Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme yolunu takip edin. iOS 16 beta güncellemesinin telefonunuza ulaştığını göreceksiniz. İndir ve Yükle seçeneğine dokunarak güncellemeyi kurun.

Herhangi bir nedenle İndir ve Yükle seçeneğini görmüyorsanız, yer açmak için birkaç dakika beklemeniz veya belleğinizi temizlemeniz gerekebilir.

Yeterli alanınız yoksa, iOS 16’yı indiremezsiniz, bu nedenle büyük dosyaları silerek belleğinizi temizleyin.

Eğer iOS 16 beta programından çıkmak isterseniz, indirdiğiniz beta profilini silmeniz yeterli.

About iga

Check Also

İngiltere Başbakanı Siyonist Olduğunu Söyledi

İGA Haber Oku – İngiltere Başbakanı Liz Truss, İsrail’in büyük bir destekçisi olduğunu ve aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.