Home / İGA Haber Oku / İGA Haber Oku Tarım

İGA Haber Oku Tarım

İGA Haber Oku Tarım – TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat hasadını değerlendirdi: Verim ve kalite çok yüksek!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat hasadının yıl içinde 2 – 3 hafta gecikmesine rağmen yağışın olumlu etkileri sayesinde kalitenin ve verimin çok yüksek olduğunu belirtti.

Edirne ilinde bazı temaslarda bulunan TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) Genel Müdürü Ahmet Güldal, Toprak Mahsulleri Ofisi merkezlerinde yüksek miktarlarda bir alım yaşandığını belirtti.

Türkiye genelinde hububat hasadının kaliteli ve de verimli geçtiğine vurgu yapan Ahmet Güldal, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, buğdayda ton başına 7.450 Türk lirası, arpada ise ton başına 6.200 Türk lirası olan alım ücretinden üreticilerin memnun olduğunu belirtti.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yıl yoğun bir alım yaptığını ifade eden Ahmet Güldal, şu açıklamalarda bulundu:

Toprak Mahsulleri Ofisi olarak kendi üreticimizden alınan ürünler ile stokları doldurmak ve 2022-2023 tüketim döneminde kendi kaynaklarımızı kullanmak doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Ahmet Güldal, hasadın 2 – 3 hafta gecikmeli olarak yapılmasına karşın son derece kaliteli ve verimli olduğunu, hal böyle iken ülkede beklenen rekoltenin oranına ulaşılacağını, hububat bağlamında bereketli bir yılın yaşandığını belirtti. Üreticilere seslenen Ahmet Güldal, üreticilere bol ürünlü ve bereketli kazançlar diledi.

Ahmet Güldal, önümüzdeki yıllarda buğday ekim oranının artmasını ve üreticilerin, hububata yönelmesinin beklendiğini de ifade etti.

Üretim Miktarının Türkiye’nin Tamamına Yeteceği Öngörülüyor!

Ülkemizin, öngörülere göre gelecek dönemlerde hububat hususunda sıkıntı yaşamayacağını söyleyen Ahmet Güldal, zamanla Türkiye’nin, üretimde kendine yetecek konuma geleceği değerlendirmesinde bulundu.

About iga

Check Also

İngiltere Başbakanı Siyonist Olduğunu Söyledi

İGA Haber Oku – İngiltere Başbakanı Liz Truss, İsrail’in büyük bir destekçisi olduğunu ve aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.