Home / İGA Haber Oku / İGA Haber Oku Politika

İGA Haber Oku Politika

İGA Haber Oku Politika – Zaporijya endişe veriyor! Birleşmiş Milletler çağrıda bulundu: Bombalamayı derhal durdurun!

Rusya ve Ukrayna, Zaporijya’da yer alan nükleer santralin bombalanması ile ilgili birbirini suçlarken, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, nükleer santral çevresindeki askeri faaliyetlerin derhal durdurulmasını istedi.

Rusya ve Ukrayna bugün peş peşe yaptıkları açıklamalar ile birbirlerini Zaporijya’da yer alan nükleer santrali bombalamakla suçladılar.

Moskova bölgesel yönetiminden Vladimir Rogov, Telegram üzerinden paylaştığı bir mesajda Ukrayna kuvvetlerinin bir kez daha Zaporijya nükleer santralini bombaladığını belirtti.

Ukrayna nükleer ajansı Energoatom ise yaptığı açıklama ile nükleer santrali kendilerinin değil, Rusya’nın vurduğunu öne sürdü.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN DERHAL DURDURUN ÇAĞRISI

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Zaporijya’da yer alan nükleer santral çevresindeki durum konusunda derin endişeleri olduğunu belirterek; Rusya ve Ukrayna güçlerine civardaki askeri faaliyetleri durdurmaları için çağrıda bulundu.

Antonio Guterres, nükleer santralin bulunduğu bölgede gerilimin azalmasının beklendiğini ancak son günlerde endişe verici olayların arttığını ifade ederek; tesisin yakın çevresindeki tüm askeri faaliyetlerin durdurulması için çağrıda bulundu ve acilen o bölge için silahsızlanma anlaşması yapılması gerektiğini ifade etti.

RUSYA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİ SUÇLADI

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık yardım paketini açıklamasının ardından Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı İvan Nachaev yeni açıklamalarda bulundu.

Ivan Nachaev, ABD’nin Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık yardım paketini eleştirerek; ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı yardımın bir yararının olmadığını, aksine çatışmaları uzattığını belirtti.

About iga

Check Also

İngiltere Başbakanı Siyonist Olduğunu Söyledi

İGA Haber Oku – İngiltere Başbakanı Liz Truss, İsrail’in büyük bir destekçisi olduğunu ve aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.